І знову про перевезення

Третього лютого у сесійній залі Хмельницької обласної державної адміністрації відбулось спільне зібрання учасників бойових дій, учасників АТО, ветеранів Великої Вітчизняної та перевізників Хмельницької областію Також на цьому зібранні були присутні заступник голови обласної адміністрації, голови райдержаміністрацій області, мери міст.

 

Обговорювались питання пільгового перевезення осіб, на яких розповсюджується дія Закону України "Про статус віетеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Як відомо, з початку року надання пільг та фінансувіання втрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на органи місцевої влади. Перевізники відмовляються возити пільговиків безкоштовно, мотивуючи це тим, що вони не отримують відшкодування.

З перших хвилин атмосфера у залі була дуже напруженою Обурені учасники бойових дій розповідали про факти хамського, зневажливого ставлення працівників транспортної сфери до себе. Учасники Ато обурюються, що на міжміських маршрутах перед ними буквально закривають двері. Перевізники трактують закон по-своєму, у різних регіонах області різна ситуація з перевезенням пільговиків.

Перед присутніми виступив голова обласної організації ветеранів Афганістану М. Приступа. Він сказав, що у цій ситуації заручниками вирішення проблем між перевізниками та владою стали саме ті пільгові категорії, які захищені державним Законом. Бездіяльність влади призводить до того, що виникають конфлікти між перевізниками та учасниками бойових дій. Ні ветерани-"афганці", ні учасники АТО не заслужили до себе такого ставлення.

Хворостовський Е.С. - представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Хмельницькій області наголосив, що є закон і всі громадяни, в тому числі перевізники і представники влади, бо насамперед він стосується їх, повинні його виконувати.

Перший заступник голови обласної адміністрації Процюк В.В. зазначив, що пільговиком є майже кожен третій мешканець області. Відтак, обласний бюджет потрібної суми відшкодування "не потягне". При всіх намаганнях районних та міських адміністрацій вирішити проблему загалом на рівні області неможливо. Запропонував два виходи - обмежити кількість пільговиків, або шукати коштів в держбюджеті.

 

За підсумками зустрічі головам райдержадміністрацій та відповідним структурам були надані відповідні протокольні доручення.

Write a comment

Comments: 2